Czar Słowenii | Čar Slovenije


Noc w Lublanie. Promocja książki w kawiarni Exlibris Cafe w Gdańsku

Noc w Lublanie. Antologia współczesnej krótkiej prozy słoweńskiejExlibris Cafe i wydawnictwo Międzymorze zapraszają na pierwsze z cyklu spotkanie z literaturą Słowenii.
Antologią Noc w Lublanie, która jest pierwszym zbiorem krótkiej prozy słoweńskiej w języku polskim, rozpoczyna się literacka odyseja nowo powstałego wydawnictwa Międzymorze, którego celem jest zaoferowanie czytelnikom niezwykłych podróży po współczesnej literaturze europejskiej.
Zapraszamy do posłuchania fragmentów prozy czytanych po polsku i słoweńsku, spotkanie z tłumaczami, interesującą dyskusję o współczesnej Słowenii oraz słoweński poczęstunek.
Wstęp wolny!

Miejsce: Exlibris Cafe, Gdańsk, ul. Garbary 6
Czas: 26 listopada 2009, godz. 18.00

Więcej na:
www.miedzymorze.pl

Noč v Ljubljani. Promocija knjige v kavarni Exlibris Cafe v Gdansku

Exlibris Cafe in založba Międzymorze vabita na prvo srečanje s slovensko literaturo.
Z antologijo Noc w Lublanie, prvo zbirko slovenske kratke proze v poljščini, se začenja literarna odiseja novo nastale založbe Międzymorze, katere cilj je ponuditi bralcu posebna literarna popotovanja po evropski književnosti.
Vabimo Vas, da z nami poslušate izbrane kratke zgodbe, ki jih bodo v slovenščini in poljščini brali prevajalci. Vabimo Vas tudi, da se udeležite pogovora o sodobni Sloveniji oz. se posladkate s slovenskimi dobrotami.
Vstop brezplačen!

Kraj: Exlibris Cafe, Gdansk, ul. Garbary 6
Čas: 26. november 2009, 18.00


Wyświetl większą mapę

Več na:
www.miedzymorze.pl